Együttműködés a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal

A december 10-11-i hétvégén tartotta az Első Kecskeméti Lions Klub a 2022-es Filléres Börzéjét. A szervezet az osztrák és német klubtársaktól díjmentesen kapott jó minőségű használt ruhák és egyéb tárgyak bevételeiből a vakokat és gyengénlátókat, illetve a hátrányos helyzetű tanulókat támogatja. A szervezet a vásárból megmaradó ruhákat, bútorokat, gyerekjátékokat és egyéb árucikkeket a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnak ajánlotta fel. Az adományt Borsos Botond, az Első Kecskeméti Lions Klub elnöke adta át. Az MMSZ budapesti, tiszaburai és tiszabői kollégái vasárnap, a vásár végeztével több kisbusznyi jó minőségű adományt hoztak el, köztük nagy mennyiségű téli ruhaneműt, amely különösen hasznos a Felzárkózó Települések programban résztvevő hátrányos helyzetű településeken élő családok számára. A fennmaradó, több mint egytonnányi adományt januárban hozza és juttatja el a rászorulóknak a Máltai Szeretetszolgálat.